Едeн загинат во несреќа во забавен парк во Турција

Најмалку едно лице загина, а три други се повредени при несреќа што се случи во детски забавен парк во централна Турција.

img

Инцидентот се случил во градот Киршехир, кога вагонче излетало од шините од височина од пет метри и паднало врз еден маж. Загинатиот бил татко на едно од децата што се возеле на вовчето. Неговиот син и уште две деца се повредени и пренесени в болница.

По несреќата, раководството го затворило паркот. Менаџерот и управувачот на рекреативното вовче се задржани на распит.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено понеделник, 17 јули 2017 02:47:00
Напишано од емилија