Идентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст од 26 години, јавија американските медиуми. 

img

Рохас, кој е жител на Њујорк, е поранешен американски војник. Тој имал и судско досие и според полицијата, за време на денешниот инцидент најверојатно бил под дејство на алкохол.

 

Тагови:

Њујорк

Facebook impact:

Објавено четврток, 18 мај 2017 08:50:00
Напишано од g0sh3