Најмалку три лица убиени во Калифорнија

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија.

img

Напаѓачот е убиен од страна на полицијата.

Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално време.

Во нападот повредени се три лица, од кои две деца и еден 30-годишен маж.

Ранчо Техама се наоѓа на 184 километри северно од главниот град на Калифорнија, Сакраменто.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено вторник, 14 ноември 2017 08:45:00
Напишано од Виолета