Се судрија два воза, најмалку 28 жртви

Два воза се судриле кај египетскиот град Александрија, при што загинаа најмалку 28 луѓе, а 90 се повредени, соопштија локалните власти.

img

Според претставниците на службата за Итна помош, судирот се случил во предградиот Хоршид.

Властите стравуваат дека бројот на загинати ќе расте.

За сега нема официјална информаци за причината за судирот.

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 11 август 2017 06:27:00
Напишано од Виолета