Земјотрес во Турција

Силен земјотрес утрово ја стресе Турција.

img

Потресот на длабочина од 18 километри, бил со јачина од 4,5 степени според Рихтер, со епицентар во Измир и Маниса.

Посилен потрес утрово имало и во Бугарија, од 3,9 по Рихтер, со епицентар во Софија.

Facebook impact:

Објавено сабота, 11 ноември 2017 11:17:00
Напишано од Виолета