Дневен хороскоп за 23.02.2017: Стрелецот опуштен, Овенот ќе има среќа

Дневен хороскоп за 23.02.2017: Стрелецот опуштен, Овенот   ќе има среќа

img

Овен

Ќе имате малку повеќе среќа денес. Ќе добиете неочекувана помош која многу ќе ви значи. Искористете го поклонот од небото. Саканата личност ќе ви даде доволно внимание. Ќе се чувствувате сигурно и сакано. Ви годат Водолија и Рак. Ќе имате малку недостаток на енергија.

Бик

Ако очекувавте напредок и пофалби, денес е тој ден. Добри односи во работното опкружување. Сакате да се заљубите. Секој знак на внимание и поглед на вас ви е сигнал да му се допаднете баш на таа личност. Потрудете се, ќе се испати. Чувствувате вознемиреност, контролирајте го апетитот.

Близнаци

Не стигнавте да го направите се она што го планиравте. Ќе имате помалку концентрација, грешки во пишувањето и во комуникацијата. Денес имате потреба да бидете сакани. 

Објавено среда, 22 февруари 2017 6:48:00
Напишано од elenaM


Последни вести