Која е Вашата идеална утринска рутина според хороскопскиот знак?

Утринската рутина е многу важна бидејќи го олеснува животот и го прави помалку хаотичен.

img

Со цел што поефикасно да го искористите утрото и да го обликувате според Вашата личност, Ви откриваме како би требало да изгледа Вашата утринска рутина според хороскопскиот знак. 

Овен

Вашиот знак наутро: Станувате од креветот расположени и спремни да го започнете новиот ден. Брзи сте и пробувате да извршите што повеќе работи во краток временски период. Веднаш наутро сакате да завршите некоја конкретна задача за да знаете дека Вашиот ден започнал.

Вашата идеална утринска рутина: Бидејќи сакате утра полни со енергија, изберете активност од која Вашето срце ќе зачука побрзо – многу Овни сакаат да вежбаат наутро. Сексот исто така не е лош избор. Појадокот кој ќе го изедете во движење е најдобриот избор за Вас, бидејќи не постои опција да седите и да јадете пополека во мир. Не Ви е потребно многу време за да се облечете, па затоа не морате да се будите порано со цел да заштедите време. Откако ќе се истуширате наутро, Вие сте подготвени за акција.

Бик

Вашиот знак наутро: Откако ќе се разбудите, Вие не сте премногу комуникативни, барем не до првото утринско кафе. Потребен Ви е простор и не сакате да Ве брзаат, бидејќи наутро и не сте баш најбрзи. Одбивате големи стимулации бидејќи Ви сметаат пред потполно да се разбудите.

Вашата идеална утринска рутина: Сакате лесни и смирени утра. Слушањето инструментална музика додека се подготвувате за на работа ќе Ви делува доста смирувачки. Вежбањето наутро едноставно не е создадено за Вас. Подобро изберете да вежбате попладне, по работното време.

Близнаци

Вашиот знак наутро: Наутро сте прилично комуникативни. Сакате да разговарате и знаете што се случува на социјалните мрежи веднаш штом се разбудите.

Вашата идеална утринска рутина: Вие сте многу друштвени наутро. Утрото за Вас е најдоброто време за дружење со семејството и со пријателите, без разлика дали е по пат на телефон или некоја социјална мрежа.

Рак

Вашиот знак наутро: Наутро не Ви се брза да станете од креветот, но кога ќе станете, Вие сте фокусирани на другите личности, бидејќи сакате да се грижите за нив. Одвојувате време и за себе наутро, бидејќи едноставно уживате во целиот утрински процес на подготвување за новиот почеток на денот. Воедно, многу сте тивки и сакате мирни утра.

Вашата идеална утринска рутина: Идеалното утро вклучува преземање на грижата околу некој друг, но и за себе. Денот кој започнал со туширање или купка пред да се фокусирате на другите работи околу себе, совршено би Ви одговарал. Подгответе појадок или утринско кафе за Вашето семејство, или пратете му порака на некој пријател кој подготвува забава и прашајте го дали му е потребна помош.

Лав

Вашиот знак наутро: Да кажеме дека утрото не е време во кое ќе заблескате. Тешко е да Ве разбудат наутро, а кога тоа ќе се случи, можете да бидете мрзеливи. Вие сте прилично комплицирани на свој едноставен начин, но кога еднаш ќе ја извршите утринската рутина, набрзо се појавува и Вашата забавна и креативна страна.

Вашата идеална утринска рутина: Сакате мирни утра и кога сѐ можете да држите под контрола, бидејќи од рамнотежата многу лесно може да Ве исфрлат некои неочекувани ситуации. На пример, доколку ја делите бањата со некој кој е недоследен во својата рутина, воспоставете утрински распоред со цел да не се изненадите кога ќе затекнете некого под тушот во времето кога би требало да си ги мие забите. Бидејќи утрото не Ви е омилено, одвојте дополнително време со цел да постигнете сè и на време да излезете од дома.

Девица

Вашиот знак наутро: Им робувате на Вашите навики, а со тоа сите Ваши утра изгледаат поприлично исти.

Вашата идеална утринска рутина: Насочени сте кон една цел. Вежбањето наутро според распоредот совршено Ви одговара бидејќи сакате да имате задачи пред себе кои можете да ги извршите, а исто така можете да направите листа од домашни задачи, како што е фрлање на ѓубрето. Немојте да брзате, но добро проценете колку време Ви е потребно наутро. Оставете малку време и за туширање.

Вага

Вашиот знак наутро: Сакате да бидете во близина на познати личности веднаш штом отворите очи. Ништо не правите на брзина, дури ни наутро и секогаш пробувате да изгледате најубаво што можете.

Вашата идеална утринска рутина: Наутро сакате да потрошите време на подготвување на Вашиот аутфит, фризура и шминка, па затоа многу мала е веројатноста дека ќе продолжите да спиете откако ќе Ви заѕвони алармот. Сакате да вложувате многу енергија во своите врски, па затоа ќе направите нешто убаво за Вашиот партнер. Можете да му сварите кафе или да му оставите слатка порака. Драгите личности Ви даваат позитивна енергија, сакате дружење и комуникативни сте наутро, па секогаш накратко им се јавувате на пријателите или на некој член од семејството.

Шкорпија

Вашиот знак наутро: Копнеете по нови информации секој момент и веднаш штом отворите очи сакате да ги дознаете сите новости кои се случиле. Наутро не сте премногу расположени.

Вашата идеална утринска рутина: Наутро би требало да пронајдете начин како да го подобрите Вашето расположение. Утринското вежбање не Ви е тешко, но со тоа што не сакате дружење, договорете термин кога ќе можете да вежбате сами во теретаната. Подоцна, издвојте време не само за да ги прочитате насловите, туку и за да го прочитате целиот весник, бидејќи сте вистински зависник од вести.

Стрелец

Вашиот знак наутро: Никогаш не го продолжувате алармот и имате тенденција да се будите со визија што сакате да постигнете тој ден. Ако треба нешто да завршите, подготвени сте да се разбудите во 4 наутро за да го извршите. Сакате мултитаскинг, бидејќи времето за Вас е драгоцено и треба паметно да го искористите.

Вашата идеална утринска рутина: Сакате секој Ваш ден да има цел. Станувате рано, вежбате или го трошите времето на некој проект. Лојални сте на Вашето работно место и не си ги одложувате обврските.

Јарец

Вашиот знак наутро: Не излегувате веднаш од креветот, но не го продолжувате алармот наутро кога ќе заѕвони. Јарците сакаат да стануваат секој ден во точно исто време, за да ги извршат своите утрински задачи. Тие се љубители на „работната униформа“, бидејќи носат слична облека секој ден.

Вашата идеална утринска рутина: Идеалното утро според Вашиот знак би започнало со некоја работа. Вие сте дисциплинирани и пред да излезете од домот сакате да ја завршите работата која сте ја започнале. Бидејќи веќе имате „формула“ за облека, имате доволно време наутро за други обврски.

Водолија

Вашиот знак наутро: Водолиите се непредвидливи. Тие не сакаат да им се кажува што да прават и имаат проблеми со одржувањето на рутината и придржувањето до распоредот. На нив, две утра никогаш не им се исти. Секогаш сакаат да дознаат што се случува во светот, па затоа сакаат да разговараат со луѓето и да дознаат сѐ што им се случило додека тие спиеле.

Вашата идеална утринска рутина: Можеби ќе се критикувате, бидејќи не сте се држеле до распоредот, но реалноста е дека тоа нема да се случи. Доколку сакате да станете рано и да вежбате, одлично. Ако Ви се спие малку подолго, отспијте, но внимавајте да не задоцните на работа. Во секој случај, одвојте време за активностите кои ги сакате.

Риби

Вашиот знак наутро: Сакате да спиете. Доколку се прашувате Вие, би останале цел ден во креветот. Еднаш кога ќе станете не сакате да Ве брзаат. Сакате Вашиот ден да започне полека.

Вашата идеална утринска рутина: Удобно и смирено, тоа е Вашето мото. Ако Ви дозволува времето, подгответе си кафе и појадок во кои ќе уживате во кревет. Заедно со нив, прочитајте ги новостите. После тоа, полека истуширајте се и подготвени сте за новиот почеток на денот. Клучот е само да станете доволно рано за да ги извршите сите задачи.

Стрелец

Вашиот знак наутро: Никогаш не го продолжувате алармот и имате тенденција да се будите со визија што сакате да постигнете тој ден. Ако треба нешто да завршите, подготвени сте да се разбудите во 4 наутро за да го извршите. Сакате мултитаскинг, бидејќи времето за Вас е драгоцено и треба паметно да го искористите.

Вашата идеална утринска рутина: Сакате секој Ваш ден да има цел. Станувате рано, вежбате или го трошите времето на некој проект. Лојални сте на Вашето работно место и не си ги одложувате обврските.

Јарец

Вашиот знак наутро: Не излегувате веднаш од креветот, но не го продолжувате алармот наутро кога ќе заѕвони. Јарците сакаат да стануваат секој ден во точно исто време, за да ги извршат своите утрински задачи. Тие се љубители на „работната униформа“, бидејќи носат слична облека секој ден.

Вашата идеална утринска рутина: Идеалното утро според Вашиот знак би започнало со некоја работа. Вие сте дисциплинирани и пред да излезете од домот сакате да ја завршите работата која сте ја започнале. Бидејќи веќе имате „формула“ за облека, имате доволно време наутро за други обврски.

Водолија

Вашиот знак наутро: Водолиите се непредвидливи. Тие не сакаат да им се кажува што да прават и имаат проблеми со одржувањето на рутината и придржувањето до распоредот. На нив, две утра никогаш не им се исти. Секогаш сакаат да дознаат што се случува во светот, па затоа сакаат да разговараат со луѓето и да дознаат сѐ што им се случило додека тие спиеле.

Вашата идеална утринска рутина: Можеби ќе се критикувате, бидејќи не сте се држеле до распоредот, но реалноста е дека тоа нема да се случи. Доколку сакате да станете рано и да вежбате, одлично. Ако Ви се спие малку подолго, отспијте, но внимавајте да не задоцните на работа. Во секој случај, одвојте време за активностите кои ги сакате.

Риби

Вашиот знак наутро: Сакате да спиете. Доколку се прашувате Вие, би останале цел ден во креветот. Еднаш кога ќе станете не сакате да Ве брзаат. Сакате Вашиот ден да започне полека.

Вашата идеална утринска рутина: Удобно и смирено, тоа е Вашето мото. Ако Ви дозволува времето, подгответе си кафе и појадок во кои ќе уживате во кревет. Заедно со нив, прочитајте ги новостите. После тоа, полека истуширајте се и подготвени сте за новиот почеток на денот. Клучот е само да станете доволно рано за да ги извршите сите задачи.

Facebook impact:

Објавено четврток, 31 август 2017 09:47:00
Напишано од емилија