Љубовен хороскоп за мај:Девиците ги чека многу акција во кревет, а Водолијата ќе ја покаже својата перверзна страна!

Љубовен хороскоп за месец мај...

img

Овен 

Не плашете се да тргнете во лов. Не се плашете на личноста која ви се допаѓа да и предложите состанок. Може ќе ви треба малку трпение но на крај се ќе излезе како вие што сакате. Потребно е да покажете дека сте заинтересирани. 

Бик

Не сте некоја личност која сака компромиси но овој месец ќе мора да работите на тоа. Овој месец фантазиите ќе ви бидат во прв план, обидете се сите фантазии да ги спроведете со партнерот. 

Близнаци

Овој месец ќе бидете затрупани со обврски но тоа не е причина да не го вклучите партнерот во животот. Ако сте слободни во мај ќе запознаете многу луѓе.

Рак

Не се срамете да пробате нови работи во спалната соба како што се лисици и други сексуални помагала. Ако не сте во врска мај е вистинскиот месец да излезете од школката. 

Лав

Во мај ќе чувстувате потреба за страст. Ако сте слободни обидете се да одите на викенд некаде таму ќе најдете љубов. 

Девица

Овој месец може да очекувате многу акција во спалната. Но, дали сте подготвени работите да преминат на следното ниво? Ако не сте во врска онлајн може да најдете љубов. 

Вага

Нешто ќе ви помогне овој месец партнерот да го видите во сосема ново светло. Нема да биде ништо добро или лошо туку едноставно во поинакво издание. Внимавајте на знаците. 

Скорпија

Напорно работевте да изгледате добро а тоа и се гледа. Односите со партнерот ќе бидат совршени. Ако имате некоја замерка почекајте тоа да го решите во спалната. 

Стрелец

Овој месец ќе бидете во центарот на вниманието. Излегувајте почесто и забавувајте се. Ако не сте подготвени за сериозна врска не дозволувајте да бидете присилени. 

Јарец

Многу е лесно да навлезете во рутина. Излезете и забавувајте се, купете си нешто ново и направете си го животот интересен. 

Водолија

Време е да ја покажете својата перверзна страна. Ќе има позитивна реакција од страна на партнерот. Оние кои се слободни нека поминат повеќе време со пријателите. 

Риби

Овој месец ќе имате многу додворувачи и за чудо ќе решите на некого да дадете шанса. Ако сте во врска не се грижете за оние мали работи.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 03 мај 2017 12:03:00
Напишано од Емилија


Последни вести