Подзнакот има големо влијание на вашиот стил на облекување

Подзнакот има големо влијание на вашиот стил на облекување. Хороскопскиот знак е есенција на она што сме, но подзнакот, познат како влезен знак го одредува начинот на кој вие се претставувате пред останатите.

img

Подзнакот има големо влијание и на вашиот личен стил на облекување.

Овен

Тука сте за да ја развиете храброста, а со светот се соочувате со помош на внатрешната самоувереност па за вас е важно да се чувствувате моќно и пријатно без разлика на тоа што сте го облекле. Елегантно, спортски и секси или одело за на работа, вашето тело мора да се чувствува и да изгледа силно за да се покажете себе си во вистинско светло.

Бик

Едноставноста и музиката се ваши сојузници, а најмногу ја почитувате класичноста и сензуалните ткаенини. Водите грижа за тоа што носите и купувате класични парчиња облека што можете да ги носите вечно.

Близнаци

Љубопитниот, психолошки остар и концептуален пристап кон животот служи да ве вклучи во активниот однос со светот. Објективноста, патувањата и образованието се ваши сојузници, а експресивниот стил е вашиот избор. Занимливите модни детали и допирот на хуморот му даваат на вашиот изглед посебен сјај.

Рак

Чувствителниот и субјективен пристап кон животот служи за заштита и насочување на идентитетот, а креативноста и духовноста се ваши сојузници. Без разлика на тоа што носите, вие секогаш сте облечени за успех, а секогаш бирате класика и елеганција наместо упадливи комбинации.

Лав

Креативниот, горделив и активан ентузијазам на вашата личност ја вклучува во разиграниот и силен ангажман за светот. Сомопочитта и водството се ваши сојузници. Ако сакате да се чувствувате добро, морате и да изгледате добро па за посебни прилики сакате да се дотерате со помош на скапите брендови, со што пред сите ќе истакнете дека добро ви оди во животот.

Девица

Аналитички ориентираната девица секогаш работи на префинетоста, а развојот на практичните вештини е нужен за вашата самопочит. Организацијата и природата се ваши сојузници. Како девица мора да бидете многу остри кон себе кога станува збор за изгледот затоа што се чувствувате пријатно само во комбинации што ви се удобни.

Вага

Вие сте уметничка душа, активни, но за оддржување на рамнотежа потребно ви е мирно окружување. Убавината, дипломатијата и интимните односи се вашите сојузници. Без разлика дали се работи за обична маица и фармерки или за свечен фустан, иако се дотерувате првенствено за себе, ве интересира што мислат другите.

Скорпија

Продорната, интензивна и емоционалната личност ја насочуваат вашата енергија кон храбра и влијателна врска со остатокот од светот. Личниот раст и финансиските партнерства се ваши сојузници. Суптилната, но драматична харизма привлекува внимание, но бара и почит.

Стрелец

Секогаш сте ентузијасти, позитивни и подготвени за акција. Спонтаноста, духовното истражување, авантурата и животните се ваши сојузници. Сакате бои, а со оглед на тоа дека не ви е страв да привлекувате внимани, токму нив ги користите за истакнување на вашата забавна и кокетна личност.

Јарец

Сериозноста на вашиот дух е мотивирана од дисциплината и амбициите. Целите, способноста за процесуирање и авторитетот се ваши сојузници. Се чувствувате пријатно кога имате се под контрола, па тоа често го покажувате и со вашата конзервативна облека. Секогаш сте работно ориентирани и сакате да изгледате професионално.

Водолија

Вие сте многу индивидуални, а ваши сојузници се интуицијата и размислувањето. На се што носите ставате сопствен печат, па дури и ако носите униформа, секогаш изгледате модерно. Не ги следите трендовите и не се придржувате до традиционалните стандарди, вие сте трендесетрка, но само за себе.

Риби

Емотивните и крајно сензитивни риби се обидуваат да остварат емотивен и креативен однос со светот. Соништата, духовноста и уметноста се нивни сојузници. Вашиот личен стил може да биде совршен спој на мистерија, магија и многу гламур.

Facebook impact:

Објавено сабота, 13 мај 2017 03:25:00
Напишано од sasho