Прочитајте која е злобната страна на секој хороскопски знак

Злобната страна на хороскопските знаци

img

Овен – Тие се често брутално искрени и понекогаш знаат да ги повредат другите.

Бик – Често знаат да ги повредат вашите чувства без да сфатат дека го направиле тоа. Сепак, не се грижат премногу доволно за да се извинат.

Близнаци – Постојано зборуваат позади грб и се однесуваат како ништо да не се случило.

Рак- Тие се манипулативни личности кои не се откажуваат додека не го добијат тоа што го сакаат.

Лав – Ги засрамуваат луѓето постојано и се однесуваат како да се над нив.

Девица – Ги тераат своите блиски да ги замразат оние кои тие не ги сакаат.

Вага – Знаат да бидат лицемерни и да си играат со своите пријатели.

Шкорпија – Знаат да направат да се чувствувате како најважната личност во нивниот свет, а потоа да ве избришат и да се однесуваат како никогаш да не сте постоеле во нивниот живот.

Стрелец – Се однесуваат како да се центар на светот и како сите нешта да се поврзани со нив, а потоа се лутат кога ќе им кажете дека се себични.

Јарец – Со намера го тестираат трпението на другите луѓе.

Водолија – Понекогаш се толку себични што ќе ве натера да се откажете во истата секунда од нив.

Риби – Ги критикуваат луѓето постојано, но на начин кој звучи како комплимент, а всушност сакаат луѓето да се чувствуваат лошо.

Facebook impact:

Објавено вторник, 20 јуни 2017 11:57:00
Напишано од Виолета