За некои многу пари, за други болно раскинување

Еве што ви предвидуваат ѕвездите за овој викенд.

img

ОВЕН

За кариерата ќе добиете важна вест од близок соработник, но останете доследни во евоите намери. Во љубовта делувате незаинтересирано и отсутно, а партнерот ви замерѕва на тоа. Покажете иницијатива и оптимизам. Здравјето ви е добро.

БИК

Викендов ќе чуете добра вест за работата, во љубовта сте среќни и делувате неодоливо за сите. Ќе бидете уморни и ненаспиени викендов.

БЛИЗНАЦИ

Оставете позитивен впечаток на соработниците. Вашиот партнер се чувствува запоставено, па работете на тоа. Потребни ви се повеќе физички активности.

РАК

Ќе имате недоразбирања со колегите на работа, но успешно ќе се решат. Во љубовта ќе бидете исполнети со позитивни чувства. Можна е главоболка.

ЛАВ

Време е за мали промени во работата, во љубовта ве чека криза. Работете на тоа. Околу здравјето, се е во ред.

ДЕВИЦА

Немојте работниците да ве депримираат со некои коментари. Некој намерно ќе ве провоцира.

Ако сте слободни ве чека нова љубов, а полни сте и со енергија и порив за се.

ВАГА

Ќе имате важен разговор со работодавецот, во љубовта ќе ви се укаже шанса која долго ја чекате.

Нервозни сте и под стрес, ви треба одмор.

ШКОРПИЈА

Имате лошо чувство за работните прилики, во љубовта ќе паднете на нечиј шарм.

Здравјето е супер.

СТРЕЛЕЦ

Полни сте со креативни идеи, бидете само упорни. Се чувствувате сигурно и среќно во врската.

Можни се проблеми со забите.

ЈАРЕЦ

Исправете ги грешките и дајте си нова шанса. Во љубовта ако сте донеле погрешна одлука денеска покајте се и решете се. Ви треба повеќе одмор.

ВОДОЛИЈА

Некој во знакот на рак ќе ви понуди работна дружба и соработка. Изразете ги чувствата пред саканата. Здравјето е супер.

РИБА

Не сте расположени за бизнис, а за здравјето, внимавајте на исхраната, можни е тегоби.

Facebook impact:

Објавено сабота, 05 август 2017 01:25:00
Напишано од емилија