Лејди Гага-сериски убиец и крадец на идентитети?

Во последниве денови на интернет како чума се шири веста што ја пренесуваат многу теоретичари на заговор, кои веруваат дека Лејди Гага всушност е сериски убиец.

img

Имено, интернет троловите, значајните твитерџии од САД и поединечни теоретичари на заговор тврдат дека Лејди Гага се пробила така што од сцената го „истуркала“ бендот Born This Way во 2008 година, така што ја убила нивната пејачја Лина Морган.

Потоа, ги земала сите нејзини напишани текстови и го лансирала своето деби, а како што знаеме, денес е една од најпопуларните и најплатените поп икони.

Две недели по смртта на Лина почна успехот на Лејди Гага. Таа ги копираше сите стилови што Лина ги имаше, и денес ги претставува како свои, гласи еден од коментарите.

Најзагрижените теоретичари на заговор тврдат дека Лина Морган не извршила самоубиство, туку дека Лејди Гага ја турнала од врв на зграда.

Исто така, една од теориите вели дека Гага го „украла“ идентитетот на Лина, и дека во своите песни испраќа потсвесни пораки на своите фанови дека го направила тоа.

На сето ова придонесува и фактот дека на денот на смртта на Лина Морган, Лејди Гага го сними спотот за својот најголем хит-Poker face.

Facebook impact:

Објавено недела, 27 ноември 2016 07:57:00
Напишано од Елена П