Видео: Отпакување на Samsung Galaxy A5 2017

Уредот доаѓа со 5.2 инчен Super AMOLED дисплеј со резолуција од 1080 x 1920 пиксели.

img

Под хаубата се наоѓа Exynos 7880, заедно со 3GB RAM и батерија од 3000mAh. И задната и предната камера се од 16 мегапиксели и доаѓаат и LED блиц.

Се вчитува прикажувачот на видео...

Тагови:

Самсунг A5

Facebook impact:

Објавено понеделник, 20 март 2017 08:06:00
Напишано од sasho