Тие се вртат околу шипка, а вас ќе ви се заврти од нивната заработка

Ако се знае дека некои се подготвени да потрошат и по десетици илјади долари за една вечер на стриптизерки, не чуди што некои од нив имаат огромни заштеди на сметките.

img

На социјалните мрежи се појави видео кое сведочи дека стриптизерките за една вечер некогаш заработуваат повеќе отколку некој за еден месец.

Не е познато во кој дел од САД настанало видеото.

На снимката се гледаат вреќи полни со пари, кои беа толку многу, што девојките ги мрзеше да ги пребројуваат, некаде околу пет часот сабајле.

 Играчот на американски фудбал, Двејн Боу за една вечер во Далас потрошил 25.000 долари на стриптизерки за само 20 минути. Тоа објаснува и од каде стигнуваат тие големи долари.

Се памети и случајот на стриптизерката Тара Мишра, на која полицијата своевремено и одзема преку милион долари затоа што напросто не верувале дека станува збор за пари заработени од танцување.

 Неа тогаш ја обвинуваа дека до тие пари дошла со сомнителна работа со друга, меѓутоа кога тоа не беше докажано на суд, државата се и вратила и тоа со камата.

 

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 06 декември 2017 10:04:00
Напишано од емилија