Абидал повторно игра фудбал

Ерик Абидал, по пауза од една година се врати на фудбалските терени. Францускиот интернационалец од фудбалските терени отсуствуваше поради трансплатација на црниот дроб.Абидал, во вторникот, го одиграл пријателскиот натпревар помеѓу Барселона Б и францускиот Истр. Последен пат пред враќањето на терените Абидал го одигра во февруари 2012 година, кога Барселона играше против мадридски Атлетико.Со тренинзите тој започна на 19.декември минатата година, а на 21.февруари годинава доби дозвола од лекарите дека може повторно да игра фудбал.Иако докторите се оптимисти околу понатамошната негова кариера, од клубот порачаа дека нема да брзаат со одлуката тој повторно да заигра за првиот тим.
МакфаксЕрик Абидал, по пауза од една година се врати на фудбалските терени. Францускиот интернационалец од фудбалските терени

Пронајдете не на следниве мрежи: