Абрамович подготвил милиони за Фалкао

Англискиот „Daily express“, пишува дека сопственикот на Челзи, Роман Абрамович е подготвен во тимот да го донесе Радамел Фалкао.

Според истиот извор, Абрамович на Атлетико Мадрид е подготвен да му исплати 58 милиони евра, за да го реализира трансферот на колумбискиот репрезентативец, чија откупна клаузула изнесува 60 милиони евра. Доколку трансферот биде реализиран, Фалкао со Челзи би потпишал четиригодишен договор, според кој годишно би заработувал 11,6 милиони евра.
Макфакс
Англискиот „Daily express“, пишува дека сопственикот на Челзи, Роман Абрамович е п

Пронајдете не на следниве мрежи: