Ава купува стан, се сели на Дедиње

Loading...

Ава Карабатиќ, суперфиналистката на Големиот брат, која заврши на 3 место, по напуштањето на куќата изјави дека е подготвена да се пресели во Белград и дека би сакала да живее на Дедиње.
“20 мај е мојот роденден, вие ќе ја одредите локацијата, сите ќе бидете поканети. Оваа тетоважа змеј на грбот носи симбол за Белград, јас на 18 години собрав пари и прв пат дојдов во Белград, а потоа се истетовирав. Белград не го сакам од вчера или пред една година, јас го сакам 6 години “, рече Ава.
Ава, рече дека не се разочарала што Жарко победил и дека таа го сака како брат.
“Јас го сакам како брат и секогаш е добредојден, а таква фаца направив поради изјавата на Жељко”, бидејќи да не го збореше сето тоа, јас сигурно би била меѓу последните двајца. ”
На прашањето дали добила пари за секс во куќата, таа рече дека не добила.
“Не, реков и кога ме прашавте. Јас навистина бев во целибат година и пол и мене сексот ми е свет, а јас се сметам за професионалец во реалните шоуа, но паднав како аматер бидејќи дозволив да ме понесат искрени чувства”, рече Ава .
Таткото на старлетата, Ивица, беше многу разочаран што неговата ќерка не победи.
“Па, јас сум разочаран. Не ми е јасен престојот на Топ. Подобро да се има било каков карактер, отколку да се нема, Топ е моето најголемо разочарување. Јас веќе реков дека оваа куќа изгледаше како куќа на социјална установа. Сите се лечеле од на рак на дојка, кој е наркоман, кој нема пари… а сите тие ги носеа работите од куферот на Ава. Што се однесува до преселувањето на Ава, веќе ме прашавте дали финансиски ќе и помогнам, и реков да ќе продадам нешто во Сплит, да купам во Белград бидејќи јас се уште тврдам дека ова е многу плодна почва за кариерата на Ава “, рече нејзиниот татко.Ава Карабатиќ, суперфиналистката на Големиот брат, која заврши на 3 место, по напуштањето на куќата изјави дека е подг

loading...