Авионот на италијанската фудбалска репрезентација погоден од гром

Авионот што ја превезувал италијанската фудбалска репрезентација бил погоден од гром при слетувањето во Женева, каде што во четврток „азурите“ треба да одиграат пријателски меч против Бразил.„Газета дело Спорт“ пишува дека чартерот на „Алиталија“, што ги превезувал фудбалерите од Фиренца, бил удрен од гром во Женева околу 18:30 часот.За среќа, немало повредени, како ни сериозни оштетувања на авионот кој успеал безбедно да слета, иако патниците биле видно потресени.„Беше тоа удар на гром, но ситуацијата е под контрола“, им соопшти на патниците по самиот инцидент капетанот на авионот Роберто Андолфато.
МакфаксАвионот што ја превезувал италијанската фудбалска репрезентација бил погоден од гром при слетувањето во Женева, каде ш

Пронајдете не на следниве мрежи: