Авионот со градоначалникот на Охрид не можел да слета во Скопје, па морал во Истанбул

Авионот од Истанбул кој синоќа требаше да слета на аеродромот во Скопје се вратил назад во Турција заради немање услови да слета на скопскиот аеродром, дознава “Скопје1.мк“.
Авионот направил неколку обиди да слета, но од безбедносни причини било оценато дека слетувањето не е изводливо. Не е јасно зошто авионот не слетал на аеродромот во Охрид. Во авионот била и дел од делегацијата од Македонија која учествуваше на самиотот на УНЕСКО во Баку, заедно со градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски и други членови на делегацијата.
Еден од членовите на делегацијата Андреј Жерновски, заменик-министерот за надворешни работи пред два дена се вратил во Македонија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.