Автобус полн со туристи целосно изгоре во туристичкото место Лептокарија во Грција 

Автобус со 47 српски туристи кој се враќал од познатото туристичко место Егина, се запалил и потполно изгорел во Лептокарија во Грција. Како што пренесуваат српските медиуми за среќа никој не е повреден благодарение на возачот и неговата брза реакција.
На Фејсбук страната на “Грчка Инфо“ се наведува дека пожарот избувнал поради лошата инсталација во автобусот, по што набрзо се запалил и целосно изгорел.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.
error: Content is protected !!
mk_MK
mk_MK