АВТОМОБИЛ-БОМБА ЕКСПЛОДИРА ВО ТУРЦИЈА Нова драма на улиците на Истанбул

Два дена откако Турција беше потресена од терористички напад во Истанбул, се случи уште една експлозија.

АВТОМОБИЛ-БОМБА ЕКСПЛОДИРА ВО ТУРЦИЈА Нова драма на улиците на Истанбул

Според локалните медиуми, се работи за автомобил-бомба.

Засега нема информации за жртви, јавува 24седам.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.