Агнеза Руси Поповска ги предаде акредитивите на Румен Радев

Новоименуваната амбасадорката на Република Северна Македонија во Република Бугарија, Агнеза Руси Поповска денес, 10 октомври 2022 година ги предаде акредитивните писма на Претседателот на Република Бугарија, Румен Радев.

Агнеза Руси Поповска ги предаде акредитивите на Румен Радев

По свечената церемонија, беше одржана протоколарна средба на која Претседателот Радев и’ посака добредојде на Амбасадорката со желби за успех во мисијата. Амбасадорката Руси Поповска се заблагодари за приемот и гостопримството и ја изрази подготвеноста посветено да работи на постигнување на благородните цели на мисијата за кои е назначена

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.