Азески му врати на Мицкоски во врска со неговите провокации, но сосема со поинаков тон

Loading...

Откако на Фејсбук беше прозван претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека нападите кон опозицијата ги темели само на лагите на Битиќи и Бесими, Азески му одговори и му посака на Мицкоски побрзо оздравување.

„Господине Мицкоски, Ви посакувам побрзо оздравување и закрепнување затоа што моето искуство за кое пишувате ме научило да го почитувам слоганот на нашата најуспешна компанија „Здравјето пред се“. После тоа има време и за аргументи, искоментира Азески.

Извор: Глобално

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...