Ако знаците на Зодијакот имаа СУПЕР МОЌИ, еве кои би биле

Секој знак на Зодијакот е особено добар во нешто и за таа посебна карактеристика можеме да кажеме дека тоа е неговата супер моќ.

Ако знаците на Зодијакот имаа СУПЕР МОЌИ, еве кои би биле!

Овен – неограничена енергија
Она што може да ги дефинира припадниците на овој знак како суперхерои е дефинитивно нивната неограничена енергија.

Кога имаат цел за која навистина се грижат, можат одеднаш да се движат „побрзо од куршум“, не мора да спијат, јадат, сè со цел да го добијат она што го сакаат.

Бик – супер сила
Изреката „силен како бик“ постои со причина и доколку припадниците на овој знак имаат само една моќ, тоа сигурно би била супер моќ.

Ова се однесува не само на физичката сила, туку и на емотивната, бидејќи Бикот може да се справи со предизвиците и да се справи со тешките ситуации подобро од сите други знаци.

Близнаци – апсорбираат информации
Она што е само фасцинантно кај Близнаците е колку податоци можат да апсорбираат за кратко време.

Нивната ментална енергија и капацитетот на мозокот се вистинско чудо.

Рак – моќта на емпатијата
Доколку припадниците на овој знак имаа само една моќ, тоа дефинитивно ќе беше способноста на неверојатна емпатија што ја поседуваат.

Тие се способни да ги разберат и разберат скоро сите човечки мотиви околу нив и можат да се поврзат со секоја емоционална состојба во која може да се најде некое лице. Покрај луѓето, тие лесно можат да воспостават врска со растенија и животни.

Лав – огнен господар
Силата што ја добиваат од Сонцето, заедно со нивниот врел темперамент, ги прави припадниците на овој знак господари на огнот.

Со својот оган, тие можат да ги заштитат своите соседи и да ги истушираат своите непријатели ако им се приближат.

Девица – човечко торнадо
Во светот на суперхероите, брзината и интензитетот што ги красат припадниците на овој знак ќе ги претворат во човечко торнадо.

Тие можат да размислат пет чекори напред и да внесат збунетост во својата околина. Тие доаѓаат како торнадо и заминуваат пред некој да разбере што сакал, но тие секогаш го добиваат она за што дошле.

Текстот продолжува на страна 2 подолу:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.