АКО ПОСТИТЕ, НЕ ГО ЧИТАЈТЕ ОВА, НЕМА ДА ОДОЛЕЕТЕ: Ролатот од компир со мелено месо, прелиен со сирење е БОМБА!

Loading...

Потребни состојки:
За кора од компир:
половина куп магдонос
сол
бибер
3 јајца
280 гр сирење
3-4 поголеми компири
За полнење:
2 пиперки
масло
главица кромид
вода
400 гр мелено говедско месо
1 лажичка слатка зачинета пиперка
1 чаша сос од домати или пире од домати
Погледнете ја подготовката:

loading...