Ако чоколадото го чувате на ОВА МЕСТО, правите голема грешка

Чоколадата никогаш не би требало да се чува во фрижидер, дури ни во лето кога температурите се високи. Многу ниските температури може да влијаат на вкусот и густината на чоколадата.
Ова го истакнал Лук Овен Смит, експерт за чоколада.
-Последица од чувањето на чоколадото во фрижидер е лош вкус и намалено испуштање на слаткост и богатство на вкусот кој чоколадата го содржи-открил Смит. Наместо во ладилник чоколадата би требало да се чува на студено и темно место, идеално помеѓу 10 и 20 степени Целзиусови. Идеална температура за чоколада е 15 степени. Во ладилник треба да ја ставите само ако температурата во домот е повисока од 28 степени Целзиусови, рекол тој.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.