Актер од Војна на ѕвездите почина од КОРОНА ВИРУС

Loading...

Актер од Војна на ѕвездите почина од КОРОНА ВИРУС

Џек починал од компликации на болеста Ковид-19. Неговата сопруга не можела да биде со него во моментот на неговата смрт, бидејќи е во карантин во Австралија.

Неговата сопруга напиша на Твитер: „Денес изгубивме човек. На Ендру Џек му беше дијагонистициран КОВИД-19 пред два дена“.

Иако на возраст од 76 години тој сеуште работел на филмски проекти. Последен му бил со Патинсон во новиот Бетмен…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...