Алармантно: Во Македонија нови два случаи на заболени од КОРОНА

Денеска беа тестирани вкупо 12 лица за коронавирус. Бројката на заболени од коронавирус во земјава СЕГА се искачи на девет лица.

Двајца жители од Дебар се нови позитивни пациенти за коронавиус, објави министерот за здравство Венко Филипче.

Тие биле во контакт со двајцата сопружници и другото лице од Дебар кај кои веќе беше детектиран вирусот.

Кај другите 6-мина соседи тестовите се негативни рече Филипче.

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.