АЛАРМАНТНО: 193 случаи на КОРОНАВИРУСОТ од 1.391 тестирање, починаа 9 лица

Loading...

АЛАРМАНТНО: 193 случаи на КОРОНАВИРУСОТ од 1.391 тестирање, починаа 9 лица

Филипче на прес конференција ги соопшти бројките за денеска. Како што може да се види тие се алармантни. И не се симнуваат. Напротив денеска трендот е нагорен, расне.

Па така во последните 24 часа се направени 1.391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19. Од нив во: Скопје  140, Куманово 2, Дебар 1, Штип 6, Тетово 19, Струга 5, Велес 2, Охрид 11, Гостивар 4, Свети Николе 1 и Ресен 2 случаи.

Од починатите пет се од Скопје, двајца пациенти се од Куманово, еден пациент е од Тетово и еден е од Охрид.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...