Албанија ги затвора целосно копнените граници!

Loading...

Еди Рама пред кратко време соопшти дека Албанија ги затвора целосно копнените граници, во рамките на напорите да се заузда ширењето на КОРОНА ПАНДЕМИЈАТА.

„Од утре, недела 15 март од полноќ, забранет е влез во Албанија од Црна Гора, Косово, Северна Македонија и Грција за сите патници кои патуваат со автобус, комбе или автомобил. Земјишната граница на Албанија ќе остане отворена само за транспорт на стоки“ соошти рама на својот фејсбук профил.

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...