Албанија забрани емитување на спотовите од Цеца

Агенцијата за аудиовизуелни медиуми (АМА) на Албанија го предупреди албански јавен радиодифузер РТСХ за емитување песни од пејачката Цеца Ражнатовиќ, сопруга на починатиот Жељко Ражнатовиќ- Аркан, во програма која била наменета за песни на малцинствата.


Агенцијата ги забрани спотовите на Цеца затоа што таа постојано држеше антиалбански протести против Косово и дека нејзините песни, како што тврди, “ги инспирираа злосторствата во Босна и Херцеговина и Косово”, објавија албанските медиуми.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.