Албанскиот премиер Еди Рама се збогува со неговата мајка

Loading...

Еди Рама, албанскиот премиер испрати последно збогум до неговата мајка преку Фејзбук порака на својот профил.

Мајка на Еди Рама починала на 82 годишна возразст, јавуваат албанските медиуми.

Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra, e ku mbetëm gjithnjë fëmijë. E di, që deri sa të shoh…

Публикувахте от Edi Rama в Петък, 31 юли 2020 г.

loading...