Александров: Христијан Мицкоски, ти испадна фер спрема Јоханес Хан и не отстапи од ветеното

Loading...

Нема да бидам јас ако не напишам барем еден пост за полумртвото раководство на мојата партија!
Како прво ти Христијан Мицкоски испадна фер спрема Јоханес Хан и не отстапи од ветеното дека ќе бидеш конструктивен и нема да го опструираш Преспанскиов договор…
Како второ вие како раководство во себе си помисливте ајде ова нека помине на референдум ќе се правиме мутави па нема да ни падне врелиот костен во рака и затоа комитетите беа затворени и затоа не се вклучивте со народот да се избојкотира референдумот е АРНО АМА ВРЕЛИОТ КОСТЕН ДОЈДЕ ВО ВАШИТЕ РАЦЕ КАКО НАЈГОЛЕМА ОПОЗИЦИОНА И КАО ДЕМЕК ЧИСТО МАКЕДОНСКА ПАРТИЈА КОЈА БИ СЕ ЗАЛАГАЛА И БИ ГИ БРАНЕЛА МАКЕДОНСКИТЕ НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ!!!!!!
НО ВИЕ ТОА НЕ СТЕ!!!!
ВИЕ ВО РАКОВОДСТВОТО СТЕ САМО ЛАПАЧИ СО ТРАСИРАН ПАТОТ ОД ЉУПЧО ЛОПОВОТ И ОД ГРУЈО ЛОПОВОТ СО ГОЛЕМИ ЖЕЛБИ И УШТЕ ПОГОЛЕМИ ОЧЕКУВАЊА ЗА РАБОТНИ МЕСТА И ВЛАСТ И ЗА ГОЛЕМИ ГОЛЕМИ ФИНАНСИСКИ ПРИВИЛЕГИИ И ЛИЧЕН ПРОФИТ!!!!!!
Е СЕГА ДАЛИ СЕГА ЗНАЕТЕ ШТО Е СЕГА ВМРО ДПМНЕ?????
СЕГА ВМРО ДПМНЕ Е ЕУТАНАЗИРАНА ПАРТИЈА НА КОЈА ПОВЕЌЕ НАРОДОТ НЕ И ВЕРУВА А НЕ И ВЕРУВА ЗАРАДИ ТОА ШТО МОЖЕ ДА НАИМЕНУВА И ДА НАЗНАЧИ КАДАР КОЈ ИСТО ТАКА ЌЕ НЕ ПРЕДАДЕ И КЕ СЕ СВРТИ ПРОТИВ МАТИЧНАТА ПАРТИЈА И ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА И НЕ САМО НА НЕА НА НИКОГО НЕ ВЕРУВА НАРОДОТ ЗАТОА ШТО ОД СИТЕ СЕ ПРЕДАДЕНИ!!!!!
Имам уште мннноооогу горчина во душава што имам да ви кажам, а да не ви даде Господ јас да ја земам партијата е тоа на дело и ке ви го покажам!!!!!!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...