Алек Болдвин очекува дете со новата сопруга

Loading...

 Актерот Алек Болдвин и неговата нова сопруга Хилариа Томас Болдвин го очекуваат првото дете, објави во вторникот портпаролот на актерот.Педесет ичетиригодишниот Алек Болдвин се ожени за неговата своја инструкторка по јога која е 26 години помлада од него, се венчаа во јули 2012 година во Њујорк.Раѓањето на нивното прво дете се очекува во текот на летото изјави портпаролот на Болдвин ненаведувајќи на поединостите.
Болдвин претходно беше женет за холивудската ѕвезда Ким Бесинџер од 1993 до 2002 година, а од тој брак ја има ќерката Ирленд која се роди во 1995 година.
Макфакс Актерот Алек Болдвин и неговата нова сопруга Хилариа Томас Болдвин го очекуваат првото дете, објави во вто

loading...