Али Ахмети и денеска ја продолжи кампањата за Албанец премиер

Loading...

Али Ахмети и денеска ја продолжи кампањата за Албанец премиер

Имено тој објави денеска видео во кое ја објаснува потребата за еднаквост на Албанците. Која ќе ја постигнеле ако имаат премиер во Македонија. Се разбира видеото е на Албански и нема нити превод. 

#KryeministërShqiptar

Erdhi koha të dashur miq, të bashkohemi sepse kur jemi bashkë, çdo gjë është e mundur, ashtu siç ishim bashkë që nga lufta e UÇKsë gjer tek zgjedhja e Kryetarit shqiptar të Kuvendit, anëtarësimit në NATO dhe negociimit me Bashkimin Europian.#KryeministërShqiptar

Публикувахте от Ali Ahmeti в Събота, 6 юни 2020 г.

Вчера Ахмети за прв пат ја изнесе идејата за Премиер Албанец по повод 18 години од преминувањето на УЧК во политичко руво, односно во ДУИ:

Али Ахмети најавува премиер Албанец

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...