Али Ахмети најавува премиер Албанец

Loading...

Али Ахмети најавува премиер Албанец

Целта на Демократската унија за интеграција според објавеното на Фејсбук профилот на Али Ахмети е премиер Албанец.

„Дозволете заеднички да ја дефинираме нашата следна цел – на следните избори заеднички да избереме ценета, докажана и прифатлива личност за ПРВ АЛБАНСКИ ПРЕМИЕР!!! – пригодно објави Ахмети во свој статус по повод 18-годишнината од основањето на партијата.

Според тоа како оваа партија и самиот Али Ахмети ги „играат“ процесите во политиката и македонските политички партии немаме зошто да се сомневаме дека ова навистина и следува.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...