Американка добила неверојатна сметка за лекување од КОРОНА ВИРУСОТ

Дани Асини кон крајот на февруари почнала да чувствува болка во градите и мигрена, отишла кај доктор за да се консултира за можните несакани ефекти од лекот што штотуку почнала да го користи, пишува Time.
Меѓутоа потоа дошол шокот. Добила сметка за лекување на КОРОНА ВИРУСОТ од неверојатни 35000 долари.

Експерти предупредуваат дека Аскини не е единствената жена со таква судбина и дека до крајот на епидемијата на коронавирус, милиони граѓани ќе бидат во сериозна финансиска неволја поради цената на третманот за КОВИД-19 која е баснословна. Ова е сума која најголем дел од американците нема да може да ја платат и ќе се најдат, ако преживеат во своевидно должничко ропство.

Линк кон целиот текст кој е опширен ТУКА

Прочитајте уште и за ова:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.