Американски десерт кој мириса на путер и ванила, а се сервира уште од 1930 година!

Loading...

Потребни се само неколку состојки за слатката, миризлива фантазија која потекнува од Сент Луис, каде што традиционално се јаде за појадок …
Состојки за колачот со путер
3 лажици (45 ml) млеко
5 гр сув квасец
6 лажици путер
45 гр шеќер
1 лажичка сол
1 големо јајце
215 гр брашно
Горниот слој:
50 гр мед или сируп од агава
2 ½ лажички екстракт од ванила
170 грама путер
300 гр шеќер
½ лажички сол
1 големо јајце
145 грама брашно
шеќер во прав за посипување


Подготовка:
1. Измешајте млеко загреано на собна температура со две лажици топла вода. Додадете квасец и нежно изматете додека не се запени.
2. Со миксер изматете ги омекнатиот путер, шеќерот и солта и јајцето. Потоа наизменично додадете брашно и квасец во млекото. Мешајте со миксер со средна брзина додека не се изедначи тестото, од 7 до 10 минути.
3. Пренесете го тестото во сад за печење длабок најмалку 2 см. Покријте го садот со најлонска фолија или чиста кујнска крпа, ставете го на топло место и оставете го да се крева додека не се зголеми двојно, околу два и пол до 3 часа.
4. Загрејте ја рерната на 180 степени. Измешајте мед со две лажици вода и ванила. Мешајте ги путерот, шеќерот и солта 5 до 7 минути, а потоа додадете ги јајцето, а потоа смесата од брашно и мед.
5. Извадете ја смесата со лажица и ставете ја во сад со удвоената смеса. Измазнете со шпатула за рамномерно распоредете ја. Печете 35 до 45 минути. Колачот ќе има златно-кафеав врв, но средината сепак ќе биде мека. Оставете да се излади, па посипете со шеќер во прав.
Пријатно!

loading...