АМСМ информира-заради сообраќајка прекин на пат

На регионалниот пат Р 1401 Валандово-село Брајковци од 14:30 часот сообраќајот е во прекин. Како што информираат од АМСМ прекинот е поради сообраќајна незгода. Засега нема информации како дошло до несреќата и дали има повредени.

 

Loading...