Ана Ивановиќ: Бликаме од среќа и љубов. Нашето момче доби помал брат

Loading...

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер имаат среќна вест. Славниот пар му посака добредојде на своето второ дете.
31-годишната поранешна српска тенисерка и 35-годишниот германски фудбалер добија уште едно синче.
„Бликаме од среќа и љубов. Нашето момче доби помал брат“ – напиша Ана во описот на слатка фотографија од рацете на четирите членови на семејството.

 

View this post on Instagram

 

We are bursting with love and happiness. Our boy got a little brother ??

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

loading...