Ана Севиќ поднесе тужба против поранешниот сопруг Дарко Лазиќ

Ана Севиќ (34) поднела тужба против поранешниот сопругДарко Лазиќ (28) за неплаќање алиментација, а според Ало.рс, пејачот не ги исполнил своите обврски уште од разводот, па „долгот“ пораснал на 900.000 динари.
– Ана го преклопи листот и поднесе тужба против нејзиниот поранешен сопруг Дарко Лазиќ, кој од разводот не платил никаква алиментација, што судот го наредил за потребите на поддршка на нивната заедничка ќерка. Бидејќи двајцата не се во брак повеќе од две години, таа сума порасна на 900.000 динари, Ана реши да ги побара парите легално – вели изворот.
Севиќ ја поднесе тужбата во најстрога тајност и побара од адвокатите дискреција.

 

View this post on Instagram

 

💤💤💤💤🎤🎤

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

– Ана не сака јавно да го клевети таткото на нејзината ќерка, за да не ги повреди чувствата на малата Лорена. Таа само сака да го собере она што е правно заради неа во износот утврден од судот. Бидејќи Лазиќ не даде динар поразводот, Ана сега бара околу 8000 евра – објаснува изворот.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.