Кание Вест и претходно бил поврзан со ТРАНСВЕСТИТИ: Пејачката откри тајни за рапери кои го шокираа светот (ВИДЕО)

Loading...

Во јавноста се шпекулира дека славната двојка Ким Кардашијан и Кание Вест се разведуваат по седум години брак, поради неговата наводна врска со андрогениот YouTube-ер Џефри Стар.

И додека јавноста зуе за наводната врска на раперот Кание Вест со гуруто за шминка Џефри, многумина се сетија дека порано се шпекулираше дека Кание е наводно со трансродово лице.

Имено, пред три години, американската манекенка и пејачка Аманда Лепор објави мемоари под наслов „Doll Parts / Делови од кукли“ во која отворено зборуваше за нејзиниот љубовен живот и сексуалните авантури. Меѓу другото, Аманда опишува љубовна врска со „познат рапер чии песни често се пуштаат во клубовите што ги посетува“, објави тогаш „New York Times“. Тој, пишува Аманда, се оженил после тоа, а познатата трансродова манекенка забележала нешто интересно.

  • Не можев да не мислам дека неговата сопруга и јас имаме слични градба, додаде Аманда, инаку позната по нејзините прекрасни облини, поради што многумина се сетила на Ким Кардашијан и, според тоа, на нејзиниот сопруг Кание Вест.

Извори блиски до раперот веднаш истакнаа дека овие тврдења немаат никаква врска со вистината.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...