Анкета на ПУЛС24 со над 10.000 учесници

Поставивме прашање до Вас, затоа што сметаме дека е сосема релевантно ако се има репрезентативен примерок од над 1000 учесници, да се измери пулсот на народот, пулсот на граѓаните. И за среќа од ваша страна одговорите дојдоа во неочекувано голема бројка. Над 10.000 од Вас се произнесоа со што сметаме дека имаме валиден резултат. Сакаме во оваа прилика да ви се заблагодариме и да ве поканиме и во иднина да не следите и да го давате вашето мислење.
Ве прашавме: Дали сте за промена на името на Република Македонија! 961 одговорија ДА, додека над 9300 одговорија НЕ!! Анкетата ја виделе над 120.000 профили на Фејсбук. Резултатот е повеќе од јасен. Од тие што се изјасниле 91 процент се против промена на УСТАВНОТО ИМЕ. Додека 9 проценти сметаат дека треба истото да се смени.
Анкетата трае уште еден ден и ако сакате на истата можете да одговорите на нашата фан страна. 
Во меѓувреме имаме нова анкета. На која што може да одговорите сеуште со кликање на икончето во рамката со ознаката на фејсбук…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.