Апасиев и се обрати на Лоба, по нејзината вчерашна објава за ЛАДНИ РАДИЈАТОРИ. Името нека ви ги плаќа сметките

Апасиев и се обрати на Лоба, по нејзината вчерашна објава за ЛАДНИ РАДИЈАТОРИ.

Викторија Лоба беше една од уметниците кои ја поддржаа кампањата за референдумот за промена на името.

Пејачката Викторија Лоба се пожали дека и е студено поради тоа што не работи парното, а притоа плаќа сметки од по 4500-5000 денари месечно, а на нејзината поплака реагираше лидерот на Левица Димитар Апасиев кои и порача името да и ги сметките.

Името нека ви ги плаќа сметките, кратко искоментира Апасиев.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.