Апасиев: јас сум македонски Фидел Кастро

Loading...

Апасиев: јас сум македонски Фидел Кастро

Лидерот на Левица, Димче Апасиев кој со своите изјави и објави скандализира постојано, повторно се огласи преку својот профил на фејсбук каде што напиша:

Првата политичка партија во која учествувал Кастро е партијата ОРТОДОКСО. Во 1948, Партијата освоила само 2 (две) пратенички места во кубанскиот парламент.

Ставот на младиот Фидел бил: „Не смее да има никакво коалицирање со партии кои имаат дамки во своето работење! Коалицирањето ќе ја разводни идеологијата. Од тоа корист ќе имаат само нашите ривали“. p.s. Случајност!? Не би рекол.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...