Апсења на скопскиот аеродром

Loading...

Две лица се приведени вчера на „Меѓународен аеродром Скопје“ при влез во земјава.
Од МВР информираат дека во 17,30 часот при вршење на пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција констатирано било дека Б.З.(24) од Р.Србија евидира со мерка “А” (апси).
Второто уапсено лице е 61 годишниот Р.С. од Турција. По 21 часот при негова контрола била констатирана мерка „Апси“.
Двете лица се предадени на СВР Скопје за понатамошна постапка.

loading...