Аргентина овојпат не се извлече: Франција прв четвртфиналист

Loading...

Франција е прв четвртфиналист на Светското фудбалско првенство. На отворањето на топ 16 фазата на мундијалот во Русија, „триколорите“ ја совладаа Аргентина со 4:3 (полувреме 1:1) и на 6 јули во Нижни Новгород го чекаат подобриот од вечерашната пресметка меѓу Уругвај и Португалија.

loading...