Аргентина со изненадување во нападот ќе брка победа против Полска (ФОТО)

Аргентина и Полска ќе се соочат за првото место во групата Ц, а со тоа и пласман во осминафиналето на Светското првенство (СП), а селекторите ги соопштија составите пред почетокот на натпреварот.

Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони повторно направи измени во стартниот состав, а изненадување е Хулијан Алварез кој ќе почне наместо Лаутаро Мартинез.

Во однос на претходниот меч со Мексико, Кристијан Ромеро го менува Лисандро Мартинез, а тука е и Енцо Фернандез, додека Леандо Паредес остана на клупата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.