Арнолд Шварценегер стана дедо

Loading...

На американскиот глумец Крис Прат и писателката Кетрин Шварценегер им се роди ќерка.
Веста ја потврди Патрик Шварценегер, брат на Кетрин и син на славниот Арнолд Шварценегер.
-Тие се чувствуваат одлично. Тукушто ѝ купив мал подарок, изјави Патрик одговарајќи им на репортерите.
Прат има син од бракот со глумицата Ана Фарис. На Шварценегер ова ѝ е прво дете.
Крис и Кетрин се венчаа лани во јуни.

loading...