Арсовска: Веќе се гледаат контурите на првиот мега-парк во Скопје!

Веќе се гледаат контурите на првиот мега-парк во Скопје, паркот „Даме Груев“ во општината Ѓорче Петров.

Започнавме со засадување на првите украсни садници, а веќе е завршена изведбата на шеталиштата во првиот дел од паркот и насадени зелените површини.

Арсовска: Веќе се гледаат контурите на првиот мега-парк во Скопје!

Следува поставување на дополнителните содржини и поставување на осветлувањето. Паркот се простира на над 30.000 метри квадратни, исполнети со содржини кои скопјани ќе ги уживаат секојдневно.

Зa неколку месеци од една од најголемите диви депонии во Скопје успеавме да направиме зелен рај.about:blank

#ЗаМодерноСкопје

Фејсбук статус на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.